Pirmadienis, rugsėjo 25, 2017
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Šventumo ženklai Žemaičių Kalvarijoje

20170919 094133 SmallRugsėjo 19-osios rytą būrys IV klasės gimnazistų  ir mokytojos Loreta Raudytė (tikyba), Raimonda Baltmiškė (anglų k.), Rasa Blaževičienė (anglų k.) išsiruošė į Žemaičių Kalvariją. Integruotą tikybos-anglų kalbos pamoką pradėjome Švč. M. Mergelės Marijos Apsilankymo Bazilikoje. Joje su mokiniais bendravo ir ilgametę bazilikos istoriją bei šventumo ženklus pristatė šios parapijos vikaras, kunigas Vidmantas Daugėla. Mokiniai sužinojo apie ypatingą Mergelės Marijos, kuriai yra suteiktas krikščioniškų šeimų karalienės titulas, paveikslo galią, o kaip įrodymą apžiūrėjo padėkų už išgijimą – votų –  kolekciją. Mokiniai buvo išsamiai supažindinti su Kryžiaus kelio stotimis bei tikrąją atlaidų prasme, apžiūrėjo Jėzaus įkapių drobulės kopiją. Sužinojome, kurioje bazilikos vietoje sėdėdavo Žemaitės gimnazijoje mokęsis poetas Vytautas Mačernis. Buvo įdomu beveik 200 metų senumo siaurais spirale kylančiais laiptais užkopti į bažnyčios viršų prie vargonų ir apžiūrėti iš arčiau, kaip atrodo šis didingai skambantis instrumentas. Vizitą baigėme bendra malda, kuri iš mokinių lūpų skambėjo lietuvių ir anglų kalbomis.

 Iš bazilikos pasukome link parapijinių Žemaičių Kalvarijos Šv. Jono Pauliaus II globos namų. Vos pravėrę jų duris pajutome, kokie jie šilti, erdvūs, modernūs. Tikri orios senatvės rūmai, kuriuose vyrauja atjautos, savitarpio pagalbos, meilės bei krikščioniškumo dvasia. Įstaigos direktorius kan. Jonas Ačas ir jo pavaduotoja Vilma Šniaukienė pristatė globos namų veiklą, gyventojų dienotvarkę bei užimtumą, atsakė į mums rūpimus klausimus. Pakalbinome globos namų gyventojus,  apžiūrėjome modernias globos namų erdves. Atsisveikindami susikibome rankomis ir pasimeldėme vieni už kitus.

 Šios įdomios ir netradicinėje erdvėje vykusios pamokos- išvykos įspūdžiai, vertybių suvokimas ir patirtis kitą dieną sugulė į mokinių rašinius anglų kalba.

Mokytoja  R.Blaževičienė

Gimnazistai susipažino su KASTU organizacija

Rugsėjo 21 d. III-IV klasių gimnazistai klasės valandėlės metu susipažino su organizacija KASTU, kuri turi ilgametę patirtį ir itin platų bendradarbiavimo tinklą su užsienio šalių universitetais. Gimnazistai , kurie yra jau nusprendę studijuoti užsienyje, domėjosi elektronine stojimo platforma, kuri šiuo metu yra viena iš pažangiausių Europoje. Lektorė patarė, kad sprendimą studijuoti užsienyje reikia daryti atsakingai ir apgalvotai. KASTU tikslas – padėti ne tik įstoti, o padėti įstoti ten, kur atsivers sv20170921 143907 Smalljotos galimybės, kur kiekvienas galės atrasti save.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gimnazistai lankėsi #SWITCH renginyje

20170919 122935 SmallRugsėjo 19 dieną gausus būrys gimnazistų lankėsi nemokamame, didžiausiame Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginyje #SWITCH! Šiais metais renginys buvo organizuojamas Kaune. Gimnazistai klausėsi Lietuvos ir užsienio verslo bei visuomenės lyderių pranešimų.  Gerąja patirtimi dalijosi startuoliai kūrėjai, vizionieriai. Parodoje mokiniai galėjo susipažinti su Cool&Crozy technologijomis, startuolių dirbtuvėmis bei mokslo muge.

Įspūdžiai iš tarptautinės stovyklos

Rugsėjis ką tik prasidėjo, o mes jau ilgimės savo vasaros nuotykių. Vasarai įpusėjus penki mokiniai iš Telšių rajono gimnazijų, Kotryna Vilkaitė (Telšių Žemaitės gimnazija), Goda Monstavičiūtė (Telšių Žemaitės gimnazija), Claes Aleks Elmgren (Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija), Paulius Kačinskas (Telšių „Džiugo“ gimnazija) ir Ignas Janulevičius (Telšių r. Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazija), lydimi Telšių Žemaitės gimnazijos anglų kalbos mokytojos Kristinos Griciuvienės, keliavo į Prancūziją, Sent-Egrevo miestą, kuriame buvo organizuota tarptautinė  jaunimo stovykla, skirta artimesniam Europos Sąjungos šalių pažinimui. Susidraugavome su jaunimu iš Krnovo (Čekija), Sent-Egrevo (Prancūzija) ir Minsk Mazowiecki  (Lenkija), kadangi visi buvome pakviesti į stovyklą siekiant įgyvendinti  šių miestų tarpusavio bendradarbiavimo sutartis.

21442097 1938527376399993 859073724 n SmallDirbdami grupėse smagiai visi kartu leidome laiką: kūrėme plakatus apie Europos Sąjungą, draugystę, žaidėme sportinius žaidimus, o vakarais vykdavo vakaronės, kurių metu pristatydavome miestą, iš kurio atvykome. Buvo išties malonu, kai mums pristatant Telšių miestą bei rodant nuotraukas, visi juo grožėjosi.

Nors Prancūzijoje buvome tik savaitę, bet turiningai praleidome laiką aplankydami gražiausias Sent-Egrevo vietas. Neišblėstamą įspūdį paliko Grenoblio miestas bei didingi Alpių kalnai. Dėkojame Telšių r. savivaldybei už galimybę dalyvauti šioje stovykloje bei reprezentuoti  Telšius tarptautiniame renginyje.

K. Vilkaitė ir K. Griciuvienė (Telšių Žemaitės gimnazija)

Šventinis šurmulys gimnazijoje

21316537 1155566871238866 8530027175006562699 o SmallNors rugsėjo 1- osios rytą saulės spinduliai nedžiugino, tačiau gimnazijos XCVII laidos abiturientai džiugiai nusiteikę, aidint būgno garsams, su baltais kardelių žiedais ir mėlynais svajonių balionais rankose atžygiavo į naujų mokslų metų pradžios šventę . Gimnazijos direktorius Žydrūnas Želnys pasveikino gimnazijos bendruomenę, o garbūs svečiai negailėjo gražių, paskatinančių žodžių mokiniams ir mokytojams.

       Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Astra Ladukaitė sveikindama gimnazijos bendruomenę priminė, kad kiekviena nauja diena – nauja galimybė pažinti save ir gyvenimą, kuris yra nuostabus. Gimnazijos mokinių prezidentė Gabija Būtaitė linkėjo šiais mokslo metais mažiau streso, kuris turi daugiau žalos nei naudos. O patys jauniausi I-ų klasių gimnazistai palinkėjo naujų pažinčių, naujų potyrių ir naujų įdomių mokslo žinių.

 

Sveikinimas gimnazijoje dirbusiems mokytojams

downloadGERBIAMI TELŠIŲ ŽEMAITĖS GIMNAZIJOJE DIRBĘ MOKYTOJAI,

JUS NUOŠIRDŽIAI SVEIKINAME SU RUGSĖJO 1-ĄJA!

JŪS TIEK DAUG DAVĖTE KIEKVIENAM, KURĮ ŠIOJE MŪSŲ GIMNAZIJOJE, PASITINKANČIOJE SAVO GYVAVIMO 100 - METĮ, MOKĖTE. JŪS TIEK DAUG PALIKOTE  ČIA SAVĘS.
JŪS - SVARBI MŪSŲ ISTORIJOS DALIS!

JŪS IKI ŠIOL ESATE MŪSŲ PASIDIDŽIAVIMAS IR DIDŽIAUSIAS TURTAS!

JŪS BUVOTE, ESATE IR IŠLIKSITE MŪSŲ BENDRUOMENĖS NARIAI.

JŪS BUVOTE, ESATE IR IŠLIKSITE MŪSŲ MOKYTOJAI!

TEGUL ŠIĄ DIENĄ BŪNA ŠVENTĖ KIEKVIENO JŪSŲ ŠIRDYJE!

Telšių Žemaitės gimnazijos bendruomenė

DĖMESIO!

demesio mokiniai 600

 

Kviečiame į MOKSLO IR ŽINIŲ ŠVENTĘ

download Small

 

 

 

 

 

 

Rugsėjo 1 dieną (penktadienį), 10.00 val.,

Žemaitės gimnazijos bendruomenę

maloniai kviečiame į 

MOKSLO IR ŽINIŲ ŠVENTĘ,

kuri vyks gimnazijos kiemelyje.

Prašome visus gimnazistus pasipuošti mokykline uniforma.

Svečiai

Dabar svetainėje 59 svečiai (-ių) ir narių nėra