Ketvirtadienis, lapkričio 23, 2017
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Viešnagė "Telšių Uodegėlėje"

23795634 874032226055186 4743709644082706957 n SmallLapkričio 21 d. benamių gyvūnų globos namus „Telšių Uodegėlė“ aplankė  gimnazijos mokinių prezidentūros nariai. Kaip buvo  žadėta, dalis per renginį „Naktis mokykloje“ surinktų pinigų buvo paaukota beglobiams gyvūnams. Šuniukai gavo maisto dviem savaitėms, o katinėliams buvo nupirkta 30 kg kraiko.  Ačiū visai gimnazijos bendruomenei už gerumą.

Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai 2017

inovatyv 4Inovatyviausių šalies mokytojų apdovanojimai vyksta antrus metus, šiemet buvo pripažintas mūsų gimnazijos mokytojos R.Baltmiškės  darbo inovatyvumas, mokytoja pateko į finalinį konkurso etapą, išrinkta į trijų inovatyviausių Lietuvos kalbų mokytojų grupę. Sveikiname mokytoją Raimondą Baltmiškę, linkime sėkmės įgyvendinant naujas idėjas, stiprinant šiuolaikinio mokymo ir mokymosi strategiją mokykloje.  

Pilietiškumo sambūris

SiauliuoseLapkričio 16d. IIIc klasės mokinės Roberta Lukavičiūtė ir Gabija Janušauskaitė, lydimos mokytojų Kristinos Griciuvienės ir Rasos Blaževičienės, vyko į Šiaulių Didždvario gimnaziją, kurioje dalyvavo mokinių savivaldos konferencijoje-praktikume „Mes pilietiški“. Renginys buvo skirtas mokykloms, kurios nuo 2005 metų yra skelbiamos metų pilietiškiausiomis. Prisimenant ir pagerbiant savanorių žygdarbį, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, kiekvienais metais, sausio 1 d., minint Lietuvos vėliavos dieną, Gedimino kalno bokšte rengiama iškilminga vėliavos pakeitimo ceremonija. Pagal tradiciją, senoji vėliava kasmet perduodama saugoti vienai iš Lietuvos mokyklų ar institucijų, pasižymėjusių ugdant pilietiškumą, puoselėjant istorinę atmintį. 2014m. Telšių Žemaitės gimnazija buvo išrinkta pilietiškiausia mokykla ir perėmė šią vėliavą. Užsiėmimų metu buvo sudarytos 6 grupės ir mūsų gimnazijos atstovės dalyvavo VI grupėje „Ką tau reiškia pilietiškumas“. Darbo grupę moderavo Rūta Nagelienė, Didždvario gimnazijos psichologė, ir II klasės mokinių komanda. Darbas grupėje buvo naudingas ir produktyvus, išsiaiškinta pilietiškumo sąvoka, įvardintos pilietiško žmogaus savybės, aptarta, kaip skatinti pilietišką veiklą. Taip pat atlikome užduotį, po kurios susimąstėme, koks didžiulis atotrūkis gyvenime yra tarp privilegijuotų žmonių bei tų, kurie turi tam tikrų fizinių, sveikatos ar finansinių sunkumų. Taigi, konferencija-praktikumas privertė suprasti, koks iš tiesų turi būti pilietiškas žmogus bei kaip turime stengtis mažinti socialinius skirtumus tarp žmonių. Pabaigoje visi buvome pakviesti į salę aptarti grupių darbo, visoms mokykloms buvo įteikti padėkos raštai.

Roberta Lukavičiūtė ir Gabija Janušauskaitė, IIIc

Tolerancija – tai ėjimas į dialogą su kitu, kuris yra kitoks negu esu aš

23635414 10208402179451745 2064176186 n SmallLapkričio 16 dieną mūsų gimnazijoje svečiavosi Donatas Puslys - portalo  „Bernardinai.lt“  vyr. redaktorius, publicistas, programos „Renkuosi mokyti“ Alumni narys, 2014 metais Lietuvoje išrinktas Tolerancijos žmogumi.

Jis sutiko iš Vilniaus atvykti pas mus susitikti su mokiniais ir pasidalinti savo įžvalgomis Toleracijos dieną apie tolerancijos ir krikščioniškos artimo meilės ryšį, išreiškiamą ne abejingumu, bet ėjimu į dialogą su kitu, kuris yra kitoks negu aš, bandymu į jį įsiklausyti, jį gerbti ir suprasti.

Vėliau svečias susitiko su rajono etikos ir tikybos mokytojais, kuriems leido kalbėti, kelti klausimus, išsakyti dorinio ugdymo dėstymo problemas.

Tie, kurie klausėsi D. Puslio, ar su juo bendravo, galėjo pajusti jo nuoširdumą, paprastumą, pagarbumą kiekvienam žmogui.  Tegul ši diena būna ir mums paskata visada ir su visais taip elgtis.

 

Tikybos mokytoja Loreta Raudytė

 

Matematikų komandos - Rietave

IMG 20171110 162156 SmallLapkričio 10 d. dešimt mūsų mokyklos gimnazistų kartu su mokytojomis B. Grigaite ir A. Mingėliene dalyvavo Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vykusioje XVI-oje komandinėje matematikos olimpiadoje Kazio Šikšniaus taurei laimėti. Dalyviai buvo svetingai priimti olimpiados atidarymo metu ir išsiskirstė po kabinetus spręsti VU matematikos ir informatikos fakulteto docentų paruoštų uždavinių. Mūsų gimnazijai atstovavo dvi grupės: jaunesniųjų (I-II kl.) ir vyresniųjų (III-IV kl.). Jaunesniųjų komandą sudarė P. Kaunas, A. Serva, V. Lečkauskas, G. Apūkaitė ir L. Petrikaitė. Vyresniųjų komandą - E. Dovidavičius, A. Stankus, A. Juciūtė, L. Barčauskis ir M. Jokubauskaitė. Po įtemptų dviejų valandų loginio mąstymo reikalaujančio uždavinių sprendimo klausėmės VU doc. Antano Apynio paskaitos apie gudrybes matematikoje. Vėliau dalyviai pristatė menines programėles. Čia mums į pagalbą suskubo gimnazistas D. Gintvainis, pagražinęs mūsų mokyklos prisistatymą gitaros akordais. Olimpiados uždarymo metu buvo paskelbti rezultatai. Iš 13 dalyvavusių komandų mūsų gimnazijos vyresniųjų komanda užėmė 5-ąją vietą, o štai jaunesniųjų komanda iškovojo garbingą II-ąją vietą! Gimnazistai, grįždami namo, jautėsi šiek tiek pavargę, tačiau pasisėmę naudingos patirties.

Monika Jokubauskaitė, IIIa kl.

Viešnios iš Telšių „Sodros“

Lapkričio 9 d. IV klasių gimnazistai klasės valandėlės metu susipažino su „Sodros“ veikla, jos funkcijomis. Atvykusios Viešnios iš Telšių Valstybinio Socialinio Draudimo Fondo abiturientams patarė, kur reikia kreiptis neįstojus mokytis, pradėjus dirbti ar susirgus.

#MEPALietuva

23758049 1182537215215880 1177712251 n 1 SmallEuropos parlamento informacijos biuras Lietuvoje jau antrus metus įgyvendina programą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ . Programos tikslas – skatinti aktyvų jaunimo domėjimąsi Europos Sąjungos sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento vaidmeniu Europos demokratijoje. Vykdant šį projektą numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo ( Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės. Programoje sėkmingai dalyvaujančioms bendrojo lavinimo ir profesinio mokymo mokykloms bus suteiktas Europos Parlamento ambasadorių vardas. Telšių Žemaitės gimnazija 2017 metais prisijungė prie projekto MEPA („Mokyklos – Europos Parlamento ambasadoriai“). Mūsų gimnazijoje už projektą yra atsakingi vyresnieji ambasadoriai – mokytojos V. Vaičiulienė ir R. Baltmiškė. Šioms mokytojoms talkina jaunesnieji ambasadoriai (aktyvūs ir iniciatyvūs moksleiviai, padėsiantys organizuoti renginius, kurti informacijos centrą mokykloje ir vykdyti veiklas, susijusias su projektu). Iš viso Lietuvoje prie šios tarptaustinės programos prisijungė net 90 ugdymo įstagų. Mūsų gimnazijos komanda varžosi su kitų gimnazijų komandomis MEPA projekte dėl skatinamųjų prizų (kelionių) į Strasbūrą ar Briuselį. Mes kviečiame gimnazistus prisijungi prie šio projekto ir aktyviai dalyvauti įvairiose veiklose.

Jaunesniosios ambasadorės – Gabija Bliūdžiūtė, Gabrielė Jonauskaitė, IIa

Išvyka į Kauną

Spalio 26 d. IIa ir IIb klasės mokiniai išvyko į Kauną. Edukacinėje išvykoje juos lydėjo  klasių vadovės V. Vaičiulienė ir D. Žvirblienė. Šios ekskursijos tikslas buvo sužinoti daugiau apie Lietuvos istoriją ir įsigilinti į šalies praeitį. Ekskursijos metu mokiniai aplankė Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus biblioteką-muziejų, kur sužinojo apie prezidento praeitį, jo nuopelnus šaliai. Įdomiausi pasirodė šie faktai: V. Adamkus 1949 m. išvyko gyventi į Ameriką, gyvendamas Jungtinėse Valstijose rengė protesto prieš Lietuvos okupaciją akcijas, buvo aktyvus sporto renginių dalyvis ir organizatorius, yra pelnęs virš 40 Lietuvos ir užsienio šalių valstybinių  apdovanojimų. Jo žmona Alma Adamkienė įkūrė Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondą, kurio paskirtis padėti vaikams. Prieš kelionę mokiniai  integruotose istorijos ir anglų kalbos pamokose, kurias rengė V. Vaičiulienė, R. Baltmiškė, K. Griciuvienė, mokėsi apie prezidentą Valdą Adamkų, analizavo bei lygino migracijos priežastis šiandienos pasaulyje ir tarpukario Lietuvoje. Kelionė namo tikrai neprailgo, nes mokiniai panaudojo muziejuje ir integruotose pamokose  įgautas žinias dalyvaudami viktorinoje apie Valdą Adamkų. Šį konkursą surengė jaunesniosios MEPA projekto ambasadorės Gabija ir Gabrielė. Džiugu, kad gimnazistai gali ugdytis ne tik klasėje, bet ir keliaudami kartu.

Matas Kelpša ir Faustas Kačinskis, IIa

Svečiai

Dabar svetainėje 44 svečiai (-ių) ir narių nėra

zemaite log100