Antradienis, vasario 20, 2018

WABI–SABI tobulumas netobulume

Telšių Žemaitės gimnazijos Japonų kalbos ir kultūros būrelis „Nihon“, kuriam vadovauja mokytoja E. Kakanauskienė,  dalyvauja nacionaliniame Japonijos menų ir kultūros projekte „WABI–SABI tobulumas netobulume“. Šį projektą organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje, kuris trunka pusę metų. Mes esam įtraukti kaip projekto partneriai.

„WABI–SABI tobulumas netobulume“ – tai projektas, kuris skatina visus Lietuvos moksleivius susipažinti su Japonijos kultūra iš arčiau, kuriant ir atskleidžiant tobulumą netobuluose dalykuose, įvairiomis Japonijos meno raiškos formomis. Projekto pabaigoje bus apdovanojami dalyviai bei laureatai, vyks visų projekto dalyvių kūrybinių darbų paroda. Japonijos meno raiškos formos – anime, manga, haiku, kokeshi, sumi-e, kaligrafija.

Respublikinis internetinis projektas „One country – many stories“

Šiais mokslo metais aštuoni I-III klasių gimnazistai, D. Rauktytė, M. Žutautas ir K. Kačinskaitė (1c), V. Baliutavičiūtė ir S. Jokubauskas (2b), M. Bumblauskaitė ir R. Rišys (3b) bei S. Šiušaitė (3d) dalyvavo Tauragės Žalgirių gimnazijos anglų kalbos mokytojų inicijuotame ir koordinuotame respublikiniame internetiniame projekte „One country – many stories“ („Viena šalis – daug istorijų“), kurio tikslas - ugdyti mokinių domėjimąsi anglų kalba, įkvėpti ir paskatinti mokinius aktyviai, kūrybingai bei originaliai reikšti savo mintis. Projekte dalyvavo 42 bendrojo lavinimo mokyklų mokinių komandos.  Žemaitės gimnazijos komandos darbą koordinavo ir projekto vykdymą inicijavo anglų k. mokytoja R. Blaževičienė. Dalyviai, kurie buvo suskirstyti į dešimt komandų, sukūrė bei iliustravo 11 istorijų, kurios buvo sudėtos į elektroninę knygą. Įdomu tai, kad kiekviena komanda kūrė skirtingą istorijos dalį – pratęsė prieš tai kūrusios komandos istoriją. Mūsų gimnazijai teko sukurti istorijos pabaigą, ją iliustruoti bei sugalvoti istorijai pavadinimą, išrinkome - „Nabi saves the world“ („Nabi gelbėja pasaulį“). Mokinių kurtas istorijas galima rasti elektroninėje knygoje paspaudus nuorodą žemiau:

https://www.joomag.com/magazine/one-country-many-stories-2017/0477498001488911879?preview

ESF Akademija

image1ESF Akademija - tai projektas, kuris kasmet suburia moksleivius iš mūsų gimnazijos, pakviesdamas juos susipažinti su pačiais įdomiausiais Europos socialinio fondo projektais, klausytis žymių žmonių vedamų nemokamų interaktyvių paskaitų, dalyvauti įvairiose veiklose, renginiuose bei stovyklose. Gimnazijai atstovauja Ugnė Banytė, Gabrielė Zuokaitė, Gustas Armalis, Paulius Lesčiauskas ir jų draugai, o veiklą koordinuoja socialinė pedagogė Loreta Zuokienė. Šių metų projekto tema - savanorystė. Tai – galimybė tobulėti, plėsti akiratį, įsigyti draugų ir patirties, sutikti bendraminčių, didinti savo kompetencijas. Savanoriaujant auga ir tobulėja  asmenybė. Tad kodėl apie tai nesužinojus kur kas daugiau ir neišbandžius ko nors naujo? O ESF iniciatyvų žemėlapyje pasakojame apie savo komandos bei gimnazijos iniciatyvas savanoriaujant. 

 https://www.esf.lt/lt/esf-akademija/laidu-irasai/23/2016-12

 

Mokinių mainų projektas su Lenkija

Dvišalis Telšių Žemaitės gimnazijos mokinių mainų  projektas su Lenkijos Minsk Mazowiecki miesto gimnazija – licėjumi (Gimnazjum i Liceum Ogolnoksztalcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej) buvo pradėtas 2013 metais. Kiekvienais metais dviejų mokytojų ir penkiolikos mokinių grupės vyksta vienos pas kitas, yra apgyvendinamos šeimose ir vykdo projektinę veiklą, t. y. dalyvauja įvairiose, įdomiose projekto išvykose, veiklose ir renginiuose.

Projekto tikslas – vystyti moksleivių bendravimo įgūdžius, atskleisti ir ugdyti mokinių kūrybiškumą, mokyti panaudoti kritinio mąstymo gebėjimus kasdieninėse situacijose, tobulinti užsienio kalbų įgūdžius, dalintis žiniomis ir patirtimis  apie savo šalies kultūrą, tradicijas, literatūrą, geografiją, istoriją, ekonomiką.   Kiekvienas projekto etapas turi temą, kuri skiriama atsižvelgiant į mokinių pomėgius, aktualių gebėjimų ir kompetencijų ugdymą.

Šis projektas – puiki galimybė moksleiviams artimiau susipažinti su užsienio šalių švietimo sistemomis, praplėsti asmeninių pažinčių ratą, pažinti užsienio šalies kultūrą ir kraštovaizdį, ugdyti savo socialinį ir kultūrinį sąmoningumą bei skatinti tarpusavio bendradarbiavimą.  Projektą koordinuoja anglų k. mokytoja K.Griciuvienė.

„Lyderių laikas 2“

Telšių Žemaitės gimnazija įsitraukė į projektą „Lyderių laikas 2“ 2012 metais. Projekte taip pat dalyvauja Telšių „Džiugo“ gimnazija, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija, Telšių r. Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazija,  Telšių r. Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazija, Telšių švietimo centras ir Telšių r. savivaldybės Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyrius.

Vykdant projektą „Lyderių laikas 2“, buvo sukurtas Telšių rajono unikalus lyderystės modelis „Visų lygmenų švietimo lyderystės sistemos sukūrimas Telšių rajono savivaldybėje“ bei įgyvendinta jo kūrėjų vizija, praktiškai tapusi Telšių rajono švietimo lyderių bendrija (TŠLB), kuri aktyviai veikia ir dabar.

TŠLB sudaro 3 metų kadencijai deleguoti mokyklų lyderių grupių (MLG), Administracijos, TŠC, Telšių rajono mokinių parlamento, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Telšių rajono skyriaus, Telšių rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto atstovai. Bendrijos veiklą kasmet koordinuoja vis kita gimnazija. Koordinuojančios mokyklos vaidmuo 2017 metais perduotas Telšių Žemaitės gimnazijai.

Šios bendrijos pagrindinis tikslas – inicijuoti lyderystės vystymąsi Telšių rajono savivaldybės švietimo įstaigose, burti švietimo bendruomenes ir socialinius partnerius sėkmingo vaiko ugdymui(si). Bendrijos veikla apima platų ratą asmenų, kuriems rūpi švietimas. Į lyderystės veiklas įtraukti pedagogai, vadovai, švietimo skyrius ir švietimo centras, politikai, tėvai ir mokiniai.

Bendrija nuolatos telkia rajono bendruomenę švietimo iniciatyvoms įgyvendinti, inicijuoja su lyderyste susijusius projektus ir mokymus, organizuoja forumus. Veikdama drauge su mokyklose suburtomis lyderių grupėmis, Telšių rajono švietimo lyderių bendrija skatina visų lygmenų švietimo bendruomenės narių įsitraukimą ir rezultatyvų bendradarbiavimą, ugdant sėkmingą žmogų.

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Iškilmingas Telšių Žemaitės gimnazijos 
100 metų įkūrimo minėjimas 
„Mokyklos istorija – mūsų istorija“ 
numatomas 2018 m. balandžio 28 d.
100-mečio renginių planas

Konferencija

MuLOZ