Ketvirtadienis, lapkričio 21, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Mokinių nuotraukose - mūsų Žemaitija

D. Petrulaitis. Kur prasideda laimė Small SmallŠiemet Pasaulinę Turizmo dieną (2019 09 27) Telšių rajono geografijos mokytojai, mokyklų bibliotekininkai ir mokiniai paminėjo paskutinį rugsėjo penktadienį Švietimo centre surengę fotografijos parodą, pavadintą „Kalvotoji Žemaitija“. Ši paroda skirta Žemaitijos sukakčiai paminėti bei mūsų krašto vietovardžiams prisiminti. Savo nuotraukas atnešė devyniolika įvairaus amžiaus mokinių. Jie pristatė keturiasdešimt keturias menines fotografijas, kuriose užfiksuoti nuostabūs Žemaitijos vaizdai.

     „Kalvos ir piliakalniai, galingi ąžuolai ir ežerų vėsa. Ir šneka žemaitiška. Tai pagrindiniai mūsų krašto akcentai. Tai Žemaitija – šiais žodžiais Žemaitės gimnazijos mokinės Julija Vargalytė ir Kornelija Rubežiūtė pristatė parodą, joms padėjo pasiruošti Telšių Žemaitės gimnazijos bibliotekininkė Rosita Gaižauskienė. Smagu, kai per fotoobjektyvą jauni žmonės pastebi, atrodytų, įprastus dalykus – bebaigiantį užželti taką į apleistą sodybą, kylantį rūką ir jame išnyrančius bažnyčios bokštus, pirmąją šalną...

     Į parodos atidarymą susirinkę dalyviai ir svečiai išrinko jiems labiausiai patikusias nuotraukas, o jų autoriai buvo apdovanoti geografijos mokytojų įsteigtais prizais. Pagrindiniu prizu – galimybe nuotrauką atsispausdinti ant drobės – apdovanotas Justas Lygnugaris ( „Džiugo“ gimnazija), už nuotrauką „Pakeliui link Lieplaukės“. Anot Justo, dėl to kadro dviračiu teko ne vieną kilometrą numinti. Padėkos raštu apdovanotas Dominykas Petrulaitis ( Žemaitės gimnazija) už nuotrauką „Kur prasideda laimė“, geriausiai atspindėjusią parodos temą. Suvenyriniai geografijos kalendoriai įteikti TŽG gimnazistams Dominykui Vaitiekui už nuotrauką „Aukso juosta“ ir Evelinai Petrauskaitei už nuotrauką „Vienišas rytas“.

                 Dalyvio pažymėjimai įteikti visiems parodos nuotraukų autoriams, padėkos raštais pagerbti mokytojai, padėję mokiniams pasiruošti parodai. Švietimo centro metodininkė Aldona Kleivienė pasidžiaugė moksleivių kūryba bei geografijos mokytojų bendradarbiavimu su mokiniais ir kitų dalykų mokytojais.        

Fotoparoda „Kalvotoji Žemaitija“ veiks Telšių švietimo centre ( S. Daukanto g.35) visą spalio mėnesį.

 Anglų kalbos mokytoja Elė Kakanauskienė

 

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 19 svečiai (-ių) ir narių nėra