Sekmadienis, lapkričio 17, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Mokiniai pasitikrino geografijos žinias

Birželio kaitrą daug lengviau ištverti laukuose ar miške, nei sėdint klasėje. Ministerija dviem savaitėmis pailgino mokslo metus – kokia iš to pailginimo nauda, kol kas niekam neaišku. Bet aktyvus ir kūrybingas mokytojas šį tą įdomaus nuveikti gali. Telšių rajono geografijos mokytojų metodinė taryba, kuriai vadovauja Telšių Žemaitės gimnazijos (TŽG) mokytoja Aurelija Šviežikienė, nusprendė surengti jaunųjų geografų varžybas – konkursą „Geografijos takas prie Žemaičių „Alkos“ muziejaus“.

Rungtyniaujama buvo pirmąjį birželio ketvirtadienį keturiose grupėse: šeštų, septintų, devintų ir vienuoliktų klasių mokiniai kiekvienas rungėsi su savo bendraamžiais. Komandą sudarė du berniukai ir dvi mergaitės, viena mokykla galėjo į varžybas siųsti iki trijų komandų. Susirinko 140 mokinių, arba 35 komandos.

Jaunieji geografai startavo „Atžalyno“ progimnazijoje, finišavo ant Zakso kalno. Naudojantis žemėlapiu ir kompasu maršrute jiems reikėjo susirasti aštuonias geografines stoteles – punktus ir kiekviename punkte jų laukė mokytojas bei specialiai parengtos užduotys.

Pirmame punkte jaunieji geografai turėjo mokytojai Laimai Uosytei (ji, beje, profesionali orientacininkė) parodyti, kaip moka nustatyti azimutą. Antrame – Meteorologijos – punkte reikėjo atpažinti debesų rūšis, išmatuoti oro temperatūrą ir pan. Trečiajame – rišti turistinius mazgus, ketvirtajame – iš nuotraukų atpažinti gyvūnus ir augalus, nustatyti medžio aukštį. Pasak A. Šviežikienės, tai yra bene labiausiai mokinių mėgstamas tradicinis geografijos renginys.

Tarp šeštų klasių pirma vieta džiaugėsi „Germanto“ progimnazijos ketveriukė, antrą ir trečią vietas pelnė „Kranto“ progimanzijos komandos, tarp septintų – Telšių Vincento Brisevičiaus katalikiškos gimnazijos (TVBG) komanda, o „Kranto“ progimnazijos mokiniai vėl užėmė antrą ir trečią vietas. Tarp devintokų čempionais tapo TŽG ketvertukas, o TVBG komandos pasidalino antra ir trečia vietomis. Vienuoliktokų čempionais bei trečios vietos laimėtojais tapo TŽG ketvertukai, antra vieta atiteko TVBG komandai. Nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti Telšių rajono švietimo ir sporto skyriaus padėkos raštais. Kiekvienam mokiniui geografijos mokytojai nupirko ledų.  

Elė Kakanauskienė    

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 8 svečiai (-ių) ir narių nėra