Penktadienis, spalio 18, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

„IŠTARK, IŠGIRSK, IŠSAUGOK“

 

64348145 2468079590075576 3017120268087721984 n SmallGedulo ir Vilties dieną, paskutinę pilietinio ugdymo pamoką II a ir II b klasėse bei tikybos pamoką III gimnazijos klasėse, skyrėme tremtyje žuvusiems ir didžiules kančias patyrusiems Lietuvos piliečiams pagerbti. Apie gimimą traukinio vagone, mamos kančias papasakojo Elena Šidlauskienė. O kodėl tėveliai buvo ištremti? - Dėl to, kad aptvėrė Viekšnalių bažnyčios šventorių! Ačiū buvusiai TŽG lietuvių kalbos mokytojai, poetei Elenai Borusevičiūtei - Šidlauskienei už bendradarbiavimą ir pasidalijimą skaudžia patirtimi. Projektą- integruotą pamoką organizavo mokytojos L.Raudytė ir A.Šiaulytė. Renginio vedėjai Greta Gureckytė ir Ugnė Daraškevičiūtė, poetės eiles perskaitė Vilius Dikontas.

Gedulo ir vilties dieną tradiciškai vyksta (šiemet jau ketvirtąjį kartą) tremtinių ir politinių kalinių vardų ir likimų skaitymo akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“, kurios metu išsaugome ne vien istoriją, bet ir kiekvieną likimą.
Pirmą kartą ši akcija vyko Telšiuose, ant Vilniaus kalvos šalia paminklo, „Trys kryžiai“, šalia Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios. Skaitymai prasidėjo birželio 14 d. 13 val. Gimnazistai kartu su mokytojais perskaitė kelis šimtus pavardžių, kuriuos palietė tremtis.

 

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 45 svečiai (-ių) ir narių nėra