Trečiadienis, rugsėjo 18, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Reveransas poetui Vytautui Mačerniui

rodyklė SmallTarptautinio Poezijos pavasario'2019 paukštė pagaliau atskrido ir prie Žemaitės gimnazijos. Mūsų gimnazistams Dovydui Gintvainiui, Nedui Doršai, Dominykui Vaitiekui, Godai Barčauskytei ir Julijai Vargalytei poetine – muzikine kompozicija pasveikinus iš Lietuvos miestų, Lenkijos ir net Ispanijos atvykusius svečius, renginį toliau vedė visos delegacijos pirmininkas, VU dėstytojas, humanitarinių mokslų daktaras Regimantas Tamošaitis.  

Aktorė Irena Plaušinaitytė paskaitė simbolinį šiai šventei J. Strielkūno eilėraštį „Paukščių dangus“: Neprapuolę laukų pragarmėj, / Kai dievai mus nuo žemės nušluos, / Mes išliksime paukščių giesmėj, /Mūsų dvasios gyvens inkiluos. // Giedrą rytą į kiemą išeis / Kito šimtmečio liūdnas žmogus, / Ir jo sielos sparnai išsiskleis, / Kai giedos pilnas paukščių dangus".

Eiles toliau skaitė Petras Gintalas, Tomas Kohen ir jo vertėja Dovilė Kuzminskaitė, Valdas Daškevičius, Vytautas Stulpinas, Sigita Naglienė, Sigitas Birgelis, Arvydas Genys, Algirdas Dačkevičius.

Susirinkusieji miestelėnai turėjo progą išgirsti poetų, atvykusių nusilenkti V. Mačerniui, balsus, o ir mūsų gimnazistams - I a klasei - tai buvo netradicinė literatūros pamoka. Dėkojame pirmokams už pagalbą nešant suolus, aktyvų klausymąsi, ispanų poeto kalbinimą.

Renginio pabaigoje svečiai apsilankė memorialinėje poeto V. Mačernio klasėje.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Dalia Pabrėžienė

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 21 svečiai (-ių) ir narių nėra