Sekmadienis, lapkričio 17, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Pamoka - video konferencija „Rusijos – Sakartvelo karo dešimtmetis“

     Lapkričio 22 d. anglų kalbos mokytojos E. Kakanauskienė, K. Griciuvienė ir geografijos mokytoja A. Šviežikienė IV klasės gimnazistus pakvietė į pamoką – video konferenciją „Rusijos – Sakartvelo karo dešimtmetis“. Prieš tai moksleiviai geografijos pamokose nagrinėjo 2008 m. rugpjūčio mėnesį vykusio Rusijos – Sakartvelo karo priežastis, tuometinę Sakartvelo geopolitinę situaciją, karo eigą ir pasekmes gyventojams bei valstybės suverenumui. Namuose pažiūrėję filmą „5 karo dienos“ („5 Days of War“), anglų kalbos pamokose jį aptarė, rašė filmo recenzijas, diskutavo apie propagandą, nepriklausomybę ir laisvės siekį.

Naudodamiesi medijomis video konferencijoje moksleiviai bendravo su Džemalu Bortsvadze – buvusiu Telšių jaunimo centro savanoriu, prieš porą metų dirbusiu Telšiuose. Džemalas papasakojo savo šeimos istoriją – prieš 10 metų jam su šeima – tėvais, broliu ir seneliais – karo metu teko bėgti iš Pietų Osetijos ir Gruzijoje apsigyventi pabėgėlių gyvenvietėje. Džemalas mokiniams pasakojo, kaip Sakartvelo vyriausybė stengiasi išlaikyti ryšį su prarastų – Abchazijos ir Pietų Osetijos regionų gyventojais, kaip Rusijos kariškiai spygliuotomis vielomis tverdami teritoriją kasdien vis daugiau skverbiasi į Sakartvelo žemes, gyvenvietes, išskirdami šeimas, gimines, draugus.

2008 metais karas tarp Rusijos ir Sakartvelo gal ir nebūtų taip greit pasibaigęs, jei ne tarptautinės bendruomenės palaikymas. Karo įkarštyje į Tbilisį atskrido Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos ir Lietuvos prezidentai. Dėkinga Sakartvelo tauta Tbilisyje skverą pavadino Vilniaus vardu, Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus vardu pavadintas bulvaras Alaknijos kurorte.

   Šiuo metu Džemalas dirba Eredvi savivaldybėje Tbilisyje (ši savivaldybė neturi teritorijos – ji okupuota, tačiau gyventojai yra ir jų reikalai tvarkomi) . Sužinoję apie šią video pamoką, Džemalo bendradarbiai padėkojo mūsų gimnazistams už tai, kad moksleiviai neabejingi jų valstybės istorijai.

Geografijos mokytoja Aurelija Šviežikienė

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 9 svečiai (-ių) ir narių nėra