Šeštadienis, spalio 19, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Po Vilnių romano „Silva rerum“ keliais

43286817 271916133649076 3218855792513908736 n SmallBarokas – spalvinga ir paslaptinga epocha, todėl tokia viliojanti šiuolaikinį žmogų, ypač tą, kuris yra skaitęs K. Sabaliauskaitės romaną „Silva rerum“. Į netradicinę literatūros pamoką pažinti šią epochą ir pavaikščioti romano veikėjų takais Vilniuje spalio pradžioje išsiruošė IIIc ir IIId klasės mokiniai su auklėtojomis S. Albrikiene ir R. Blaževičiene.

Trečiokai gidžių vedžiojami klaidžiomis Vilniaus senamiesčio gatvelėmis pasinėrė į romano siužetą, ir miesto istorija tapo nebe sausais faktais, o meilės istorijos fonu. Jaunų žmonių žvilgsnių anksčiau netraukę seni namai ir tarpuvartės tarsi įgavo gyvybę, prabilo istorinių ir išgalvotų asmenybių nuotykiais.

Visose šio romano dalyse daugiau ar mažiau užklystama į senąjį universitetą, be kurio auklėtinių neįsivaizduojama ne tik mūsų literatūra, bet ir visa Lietuvos istorija. Tad trečiokai aplankė senąsias Vilniaus universiteto sales, kopė siaurais observatorijos laipteliais, apžiūrėjo senų leidinių parodą, kurioje išvydo originalias lietuviškos raštijos pradžios knygas. Romantiški universiteto kiemeliai ne vieną suviliojo pasvajoti apie būsimas savąsias studijas.

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 19 svečiai (-ių) ir narių nėra