Sekmadienis, spalio 20, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Malonūs prisiminimai iš Telšių Žemaitės gimnazijos 100- mečio šventės

foto SmallTurėjau garbės ir malonumo šeštadienį (balandžio 29 d.) dalyvauti Telšių Žemaitės gimnazijos 100 metų sukakties minėjime. Gimnazijos vadovybės atidumo dėka buvau pakviestas kaip atstovas šeimos mokytojo, kurio gerą vardą gimnazija atsimena iki šiol. Nepaisant to, kad jis mirė 1981 m., o toje gimnazijoje dirbo 1939-1949 m., t.y. pačiu sudėtingiausiu istorijos momentu, kai Lietuva patyrė viena po kitos tris okupacijas - bolševikų, nacių ir vėl bolševikų.

Tas asmuo buvo Bronius Valiušaitis(1898-1981), matematikos mokytojas, mano dėdė. Buvo labai malonu patirtį, kad jo vardas iki šiol neužmirštas ir minimas su pagarba, kaip puikaus matematikos mokytojo, teisingo žmogaus, išmintingo auklėtojo. Perdaviau nuoširdžią padėką mokyklos vadovybei ir padovanojau knygą "Valiušaičiai: 400 metų istorijoje", kur Broniaus Valiušaičio asmenybė ir veikla gana plačiai aprašyta.

Labai patiko Gimnazijos 100-mečio.minėjimo programa. Užtruko ilgai, kokias 3 valandas, bet neprailgo, nes visa programa buvo parengta ne samdytų atlikėjų, o pačios gimnazijos bendruomenės. Pradedant žavingais ir inteligentiškais programos vedėjais (Viktorija Bružaitė, vyruko pavardės neįsidėmėjau, jie abu prieš keletą metų baigė šią gimnaziją) ir baigiant dainininkais, šokėjais, muzikantais, skaitovais. Viską atliko patys - ir moksleiviai, ir mokytojai, ir neseniai mokyklą baigusių laidų abiturientai, ir net prieš kelis dešimtmečius čia besimokiusieji. Kaip įdomu ir smalsu matyti kūrybinį ir intelektualinį bendruomenės potencialą! Ir reikia pripažinti, kad jis aukštas!

Jau lauke svečius pasitiko puikus gimnazijos orkestras. O programos įvairovė parodė, kad gimnazija stipri ne tik muzikine kultūra, režisūriniais ir literatūriniais gebėjimais (vykusiai programai buvo pritaikyta V. Mačernio poezija, bet saikingai, neperkrauta), bet ir draugiška solidarumo dvasia. Tiesiog buvo labai šiltas ir malonus renginys.

Labai ačiū Aina Siaulyte už pakvietimą ir prašau perduoti mano padėką kitiems gimnazijos atstovams, kurių neturiu tarp FB draugų.

Kad dar ne vieną šimtą metų Telšių Žemaitės gimnazija gyvuotų!

Vidmantas Valiušaitis

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 28 svečiai (-ių) ir vienas narys