Penktadienis, spalio 18, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

„Lyderių laikas“: pažintis su Šiaulių mokyklų ugdymo naujovių įgyvendinimo patirtimi

25299305 10214835874039482 841762678762833019 n 1Gruodžio 11 d. Telšių Žemaitės gimnazija, šiais metais koordinuojanti rajono projekto „Lyderių laikas“ veiklą, pakvietė Telšių r. savivaldybės mokyklų atstovus vykti į Šiaulių Didždvario gimnaziją. Žemaitės gimnazijos mokytoja, projekto „Lyderių laikas“ vadovė K.Griciuvienė suorganizavo susitikimą su Šiaulių švietimo lyderiais, kurie dalijosi patirtimi, įgyta diegiant naujoves savo gimnazijoje (pranešėja R. Pupinytė,  direktoriaus pavaduotoja ugdymui). Patirties sklaidos renginyje išgirdome apie mokinių socialinių kompetencijų ugdymo (SKU) sistemą Šiaulių m. savivaldybės mokyklose, šios sistemos kūrimo prielaidas, tikslus, unikalumą bei naudą ugdant brandų ir sėkmingą šiaulietį (pranešėja E. Minkuvienė, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Švietimo skyriaus vyr. specialistė). Sužinojome, kad SKU modelis tikslingai nukreiptas į mokinių socialinių ir lyderystės kompetencijų ugdymą, kūrybiškumo, altruizmo, savanorystės skatinimą bei socialinės partnerystės plėtojimą.

Šiaulių Didždvario gimnazijos skyriaus vedėja D. Trijonienė pristatė netradicinę vadovavimo klasei  sistemą, kai klasių vadovės keičiamos klasių kuratorėmis, kurios vadovauja keletui paralelinių klasių ir visą dėmesį skiria auklėtiniams dirbdamos visu etatu nuo 8 iki 16 val. bei nedėstydamos mokomojo dalyko. Taigi, kiekvienas mokinys gali reikiamu momentu susitikti su klasės kuratore ir aptarti kilusį klausimą ar išspręsti problemą.    

Apibendrinant galima drąsiai teigti, kad kaimyninės savivaldybės patirtimi galime pasinaudoti ir mes savo mokyklose. Grįžome dar labiau motyvuoti tobulinti mokinių ugdymo(si) procesą ir diegti naujus ugdymo modelius Telšių r. savivaldybės mokyklose.

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 49 svečiai (-ių) ir narių nėra