Penktadienis, spalio 18, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

„Studfestas“ – apie studijas ir karjerą linksmai

Spalio 26 dieną didžiulis būrys Žemaitės gimnazijos mokinių kasdienes pamokas iškeitė į  konferenciją – festivalį „Studfestas“, vykusį Vilniaus „Siemens“ arenoje. Ten kalbėta  apie studijas, karjerą ir gyvenimo kelio pasirinkimą pabaigus mokyklą.  Mintimis, kurias jaunam žmogui sukėlė šio renginio lektoriai, dalijasi IId klasės mokinė Gabrielė Dargevičiūtė.

Kelias svajonių karjeros link

Vyresniųjų klasių moksleivius dažnai užgriūva klausimai, susiję su karjeros pasirinkimu. Kyla mintys, ar pasirinkta studijuoti specialybė bus perspektyvi ateityje, kokio dydžio bus darbo užmokestis, kaip įgyti vertingos patirties prieš studijas. Rasti  atsakymus į šiuos klausimus ne vienam yra iššūkis.

Karjerą pradėti planuoti geriausia kuo anksčiau. Tačiau tai ne visada pavyksta – būna atvejų, kai jaunuoliai paskutinėje klasėje dar nežino, ką pasirinkti. Kad vėliau būtų mažiau nežinomybės ir abejonių, reikėtų išsiaiškinti, ar siekiame savo tikslų, o ne bandome įgyvendinti tėvų svajones. Konferencijoje apie studijas „Studfestas 2017“ beveik visi pranešėjai akcentavo, jog geriausių rezultatų galima pasiekti tik tada, kai įgyvendiname pačių išsikeltus  tikslus. Pranešėjai konferencijoje teigė, kad norint rasti svajonių specialybę reikia išbandyti įvairias veiklas, plėsti savo suvokimą, įgauti naujų patirčių. Pavyzdžiui, jaunuolis, svajojantis apie žurnalisto karjerą, gali rašyti straipsnius mokyklos laikraščiui ir padaryti išvadas, ar ši sritis jam patinka. Kai jau žinome, ką studijuosime, kyla klausimas, ar specialybė bus perspektyvi ateityje. Tai nuspėti sunku, todėl nereikėtų vadovautis vien patarimais, nes svarbiausia, kad profesija patiktų pačiam žmogui. Išsikėlus tikslą belieka jo siekti, tačiau tai visa apimantis procesas. Jo metu reikia ne tik puikiai pažinti su savo asmenines savybes, bet ir ugdyti karjerai reikalingas kompetencijas. Anot ekonomisto Gitano Nausėdos, mokiniams labai svarbu mokytis matematikos, nes matematika – visų mokslų motina. Ekonomistas įvardino dar keletą kompetencijų, kurios visada išliks svarbios: kritinis mąstymas, kūrybiškumas, naujųjų medijų išmanymas, geri bendravimo įgūdžiai ir kt.

Taigi,  tikslo išsikėlimas  ir jo  siekimas – ilgas ir sudėtingas procesas, kurio metu turime pažinti save ir ugdyti gebėjimus. Svarbiausia pasirinkti sau patinkantį kelią, nes tuomet daug paprasčiau siekti savo svajonių karjeros.

 

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 14 svečiai (-ių) ir narių nėra