Penktadienis, spalio 18, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Šventumo ženklai Žemaičių Kalvarijoje

20170919 094133 SmallRugsėjo 19-osios rytą būrys IV klasės gimnazistų  ir mokytojos Loreta Raudytė (tikyba), Raimonda Baltmiškė (anglų k.), Rasa Blaževičienė (anglų k.) išsiruošė į Žemaičių Kalvariją. Integruotą tikybos-anglų kalbos pamoką pradėjome Švč. M. Mergelės Marijos Apsilankymo Bazilikoje. Joje su mokiniais bendravo ir ilgametę bazilikos istoriją bei šventumo ženklus pristatė šios parapijos vikaras, kunigas Vidmantas Daugėla. Mokiniai sužinojo apie ypatingą Mergelės Marijos, kuriai yra suteiktas krikščioniškų šeimų karalienės titulas, paveikslo galią, o kaip įrodymą apžiūrėjo padėkų už išgijimą – votų –  kolekciją. Mokiniai buvo išsamiai supažindinti su Kryžiaus kelio stotimis bei tikrąją atlaidų prasme, apžiūrėjo Jėzaus įkapių drobulės kopiją. Sužinojome, kurioje bazilikos vietoje sėdėdavo Žemaitės gimnazijoje mokęsis poetas Vytautas Mačernis. Buvo įdomu beveik 200 metų senumo siaurais spirale kylančiais laiptais užkopti į bažnyčios viršų prie vargonų ir apžiūrėti iš arčiau, kaip atrodo šis didingai skambantis instrumentas. Vizitą baigėme bendra malda, kuri iš mokinių lūpų skambėjo lietuvių ir anglų kalbomis.

 Iš bazilikos pasukome link parapijinių Žemaičių Kalvarijos Šv. Jono Pauliaus II globos namų. Vos pravėrę jų duris pajutome, kokie jie šilti, erdvūs, modernūs. Tikri orios senatvės rūmai, kuriuose vyrauja atjautos, savitarpio pagalbos, meilės bei krikščioniškumo dvasia. Įstaigos direktorius kan. Jonas Ačas ir jo pavaduotoja Vilma Šniaukienė pristatė globos namų veiklą, gyventojų dienotvarkę bei užimtumą, atsakė į mums rūpimus klausimus. Pakalbinome globos namų gyventojus,  apžiūrėjome modernias globos namų erdves. Atsisveikindami susikibome rankomis ir pasimeldėme vieni už kitus.

 Šios įdomios ir netradicinėje erdvėje vykusios pamokos- išvykos įspūdžiai, vertybių suvokimas ir patirtis kitą dieną sugulė į mokinių rašinius anglų kalba.

Mokytoja  R.Blaževičienė

#MEPALietuva

#MEPATŽG

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 25 svečiai (-ių) ir narių nėra