Penktadienis, spalio 18, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Graži mūsų Žemaitija

Graži mūsų Žemaitija… Ir garsi savo istorine praeitimi, išmintingais žmonėmis, talentingais kūrėjais, unikaliais papročiais. Tik visa tai reikia pamatyti, išgirsti ir suprasti. Tokia galimybė - pakeliauti po dalį Žemaitijos ir geriau ją pažinti - teko Ia ir Ib klasių mokiniams, lydimiems mokytojų V. Vaičiulienės, R. Misiūrienės ir L. Raudytės, gegužės 18 d. išvykusiems į edukacinę kelionę.

Pirmasis aplankytas objektas buvo Bukantės dvarelis, kurioje garsi mūsų krašto rašytoja  Julija Beniuševičiūtė-Žymantienė, kitaip žinoma kaip Žemaitė, gimė ir praleido 12 savo vaikystės metų. Mokiniai iš gidės L.Andrijauskienės, kalbančios Žemaitės vartota tarme, išgirdo įdomų pasakojimą apie būsimos rašytojos vaikystę, krėstas išdaigas, bendravimą su kaimo vaikais, polinkį prie knygų, apžiūrėjo restauruotus muziejaus pastatus, kuriuose įrengta gausi ekspozicija. Taip gimnazistai praturtino savo žinių bagažą apie rašytoją, kurios vardu pavadintoje mokykloje jie mokosi.

Kitas aplankytas objektas - tai Salantuose Gargždelės kapinėse esantis garsaus tautos rašytojo, vyskupo M.Valančiaus tėvo, mirusio 1828 m., kapas. Mykolas Valančius buvo įtakingas bendruomenės narys, visų mylimas ir gerbiamas tiek dėl savo statuso, tiek dėl savo sūnaus Motiejaus Valančiaus. Pagerbdami jo atminimą uždegėme žvakelę ir padėjome puokštę gėlių.

Kalnalio ŠV. Lauryno parapija - tai kita mūsų kelionės tarpinė stotelė. Bažnyčia pasižymi autentiškumu ir išskirtinumu, o jos viduje kabo medinė lentelė su užrašu iš vysk. Motiejaus Valančiaus užrašų: „BLAIVIOS ŠIRDYS – MALONIOS DIEVUI“. Unikali ir iš akmenų suręsta šventoriaus tvora. Nepaprastai gražus gimtosios Žemaitijos vaizdas atsivėrė užlipus į netoli bažnyčios esantį apžvalgos bokštą.

Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejus Nasrėnuose – galutinė kelionės stotelė. Sodyboje įrengta Žemaičių vyskupui Motiejui Valančiui skirta memorialinė ekspozicija. Mokiniai apsižvalgę ir išklausę gidės pasakojimą apie Motiejų Valančių, prisėdo pasistiprinti savo atsivežtomis vaišėmis ir išvyko autobusu namo.

Gražus, saulėtas pavasaris leido mums pasidžiaugti jo šiluma, praskleisti paslaptingos, dar mažai  žinomos istorijos šydą. Norisi tikėti, kad mūsų mokiniai taip nuosekliai susipažindami su savo krašto praeitimi suvoks, jog gimtinėje kiekvienas žingsnis tarsi keliaženklis – čia dvarai statyti, čia keliai nutiesti, čia žmonių pėdos įspaustos.  

 

                                                                          Kevinas Jančauskas, I a klasės mokinys

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 14 svečiai (-ių) ir narių nėra