Sekmadienis, lapkričio 17, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Advento vainikus pynė Žemaitės gimnazijos bendruomenės nariai

20161201 191008Telšių Žemaitės gimnazijos bendruomenė pirmąjį gruodžio ketvirtadienį (2016 12 01) skyrė Advento vainikų pynimui. Šį pynimą jau šeštą kartą suorganizavo dailės bei technologijų mokytoja Regina Nostienė. Dalyvavo vainikų pynime ir visus bendruomenės narius pasveikino nuolatinis gimnazijos svečias Mažosios bažnytėlės klebonas prelatas Juozas Šiurys bei jo padėjėjas. Vainikus pynė gimnazistės, jų mamos, mokytojos – buvo ir keli tėčiai, gimnazijos direktorius, keli gimnazistai. Vainikų pynimas gimnazijoje – bendravimo šventė ir  įdomus, kūrybinis  darbas.

Vainikai pinami iš eglišakių, šieno, samanų ir kitų gamtinių medžiagų. Prie vainiko pritvirtinamos keturios žvakės – po vieną kiekvienai Advento savaitei. Žvakės turi simbolinę reikšmę – pirmoji yra pranašo žvakė, antroji – Betliejaus, trečioji –   piemenėlių, ketvirtoji – angelų. Žvakes derėtų uždegti tamsoje ir sugiedoti religinę giesmę ar sukalbėti maldą. Mūsų protėviai lapkričio pabaigoje degindavo ugneles norėdami išsklaidyti tamsą ir prisikviesti Saulę – pagrindinę daugelio pagonių religijų deivę – gyvybės teikėją. Katalikai uždegdami žvakeles taip pat nori išsklaidyti tamsą  bei prisiminti Kalėdų – Kristaus gimtadienio artėjimą, o Kristus, anot mokytojos L. Raudytės, taip pat yra šviesos, gerumo, nuoširdumo, tamsos išsklaidymo simbolis.

Gimnazijos bendruomenės nariai mamos nupynė daug vainikų. Jais papuošė klases, kitus išsinešė į namus, o  Mažajai bažnytėlei skirtą vainiką dar sekmadienį nupynė mokytoja R. Nostienė, prelatas J. Šiurys pirmąją Advento dieną uždegė pirmąją žvakę – pranašo, kuris kviečia ruoštis šviesos, teisingumo ir pavasario atėjimui.

   

Anglų kalbos mokytoja Elė Kakanauskienė

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 10 svečiai (-ių) ir narių nėra