Penktadienis, spalio 18, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Smagios atostogos

15034169 1220714787974235 1023430822 o SmallRudens atostogų metu III-IV klasių gimnazistai lankėsi Estijoje.

Pirmąją kelionės dieną aplankė Tartu mieste  įsikūrusį didžiausią mokslo centrą Baltijos šalyse AHHAA. Tai mokymosi aplinka, kur demonstruojami „stebuklai“, paremti gamtos dėsniais, ir kiekvieno veikimas smulkiai paaiškintas. Paklaidžiojo veidrodžių labirinte,  išbandė savo stiprumą ir patikrino atmintį,  stebėjo, kaip iš kiaušinio kalasi viščiukai ir kaip vyksta gyvenimas skruzdėlyne, kaip veikia elektromobilis ir iliuzijų kambarys, pasivažinėjo dviračiu ant kelių lyno  metrų, sužinojo, kaip slegia vanduo, panirus į keleto metrų gylį. Taip pat pamatė  eksponatus iš Tartu universiteto anatomikumo: įvairių ligų pažeistus organus, apsigimusius  embrionus ir pan.
AHHAA centre yra vienintelis Europoje sferinis planetariumas, kurio projektorius įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Pusvalandžio trukmės seanse „pakilome“ virš Žemės ir stebėjome Saulės sistemos planetas, Paukščių tako galaktiką, Visatą.

Antroji kelionės diena buvo skirta pažinčiai su Estijos sostine Talinu. Senamiestyje gimnazistai aplankė interaktyvų Sveikatos priežiūros muziejų. Čia turėjo galimybę dar geriau pažinti savo kūną – pasitikrino regėjimą, reakcijos greitį, išbandė skonio receptorius, „pasimatavo“  nėščiosios pilvą, susipažino su medicinoje naudojamų  instrumentų tobulėjimo istorija, žalingų įpročių įtaka organų vystymuisi.

 Turtingoje ekskursijoje pasitikrinę savo žinias gimnazistai po atostogų dar uoliau kibo į mokslus.

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 27 svečiai (-ių) ir narių nėra