Sekmadienis, spalio 20, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Komandinė matematikos olimpiada Rietave

7c8f40bb-3447-43cf-aebc-8ff6f0f1cf5c Small Lapkričio 13 d. rytą būrelis Telšių Žemaitės gimnazijos mokinių, lydimi mokytojų B. Grigaitės ir A. Mingėlienės, vyko į Rietavo Lauryno Ivinskio gimnaziją, XIV-toji komandinę matematikos olimpiadą mokytojo Kazio Šikšniaus taurei laimėti. Šioje olimpiadoje mūsų mokykla dalyvauja pirmąjį kartą, todėl mokiniai nekantravo išbandyti savo jėgas šiame konkurse.

Po olimpiados atidarymo, kuriame pasirodė Rietavo gimnazistai ir sveikinimo žodžius tarė gimnazijos direktorė bei kiti svečiai, mokiniai išskubėjo spręsti uždavinių. Olimpiados dalyviai varžėsi dviejose grupėse: jaunesniųjų (9-10 kl.) ir vyresniųjų (11-12 kl.). Komandos atvyko iš Žemaitijos regiono, iš viso dalyvavo 14 mokyklų, po 14 komandų kiekvienoje grupėje. Mūsų mokyklos jaunesniųjų mokinių grupei atstovavo G. Miliūtė, M. Jokubauskaitė, J. Usytė, E. Dovidavičius ir A. Stankus, vyresniųjų mokinių grupėje varžėsi I. Pabijonavičiūtė, E. Baltmiškis, G. Kazlauskas, K. Lienys ir G. Kontautas. Uždaviniai, kuriuos parengė VU matematikos ir informatikos fakulteto doc. A. Apynis, doc. R. Kašuba, doc. E. Mazėtis, prof. E. Stankus, dr. J. Šiurys ir U. Šiurienė, pareikalavo daug loginio mąstymo ir žinių. Laukdami olimpiados rezultatų  klausėmės doc. R. Kašubos paskaitos apie matematines įdomybes, vėliau  kiekviena mokykla pristatė meninę programą, vieni dainavo, kiti grojo, o Telšių gimnazistai pristatė filmuką su gražiausiomis Telšių vietomis ir išmokė žaisti smagų ir aktyvų žaidimą. Po meninių pasirodymų VU doc. E. Stankus pristatė olimpiados rezultatus, Telšių Žemaitės gimnazijos jaunesniųjų mokinių grupė užėmė 3-iąją vietą ir pateko į prizininkų gretas.

Grįždami mokiniai dalijosi įspūdžiais, aptarė olimpiados rezultatus ir uždavinių sprendimus. Visi džiaugėsi jiems suteikta galimybe turiningai praleisti dieną ir pasisemti naujų įspūdžių bei patirties.

Julija Usytė, 2d kl.

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 42 svečiai (-ių) ir narių nėra