Penktadienis, spalio 18, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Lietuvos istorijos žinovų konkursas

10390232 868248839898997 2998525135794980001 n SmallLietuvos istorijos mokytojų asociacija (LIMA)pirmą kartą organizavo Nacionalinį konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“,kuris vyko2015 m. kovo 10 d. 10.00 val.

Konkursu siekiama prasmingai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, ugdyti nuostatą, kad kiekvienas turi gerai žinoti ir suprasti savo tautos istoriją, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo valstybe, skatinti visuomenės bendruomeniškumą, puoselėti savo krašto tradicijų išugdytas dvasines vertybes.

Žemaitės gimnazijos mokiniai noriai dalyvavo konkurse. Istorijos žinovu tapo I vietos laimėtojas Audrius Stankus, Ib kl., 26 t.; II vietą užėmė Toma Limontaitė, IVa kl., 24 t., III vietą užėmė Eglė Petkevičiūtė, III c kl., 23 t.

Gimnazistai dalijosi įspūdžiai po konkurso:

„Šis konkursas tikrai puiki iniciatyva. Atsakinėdami į klausimus mokiniai ne tik pasitikrina jau turimas žinias apie Lietuvą, bet ir sužino naujų dalykų. Man patiko, kad atsakymai į klausimus buvo trumpi – vieno ar poros žodžių. Klausimai įdomus, įvairaus sudėtingumo. Ne testo tipo klausimai padeda ypač gerai patikrinti žinias, nes nėra galimybės spėti. Gerai, jog visi dalyviai gavo vienodas užduotis. Idėja, kad konkursas rengiamas Kovo 11-osios proga, ugdo mokinių patriotiškumą ir skatina domėtis Lietuvos istorija. Šis konkursas turėtų būti rengiamas kasmet.“ (Eglė Petkevičiūtė)

„Konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“ buvo puiki proga pasitikrinti savo istorijos žinias. Klausimai buvo įdomūs ir pareikalavo papildomų žinių. Manau, kad šis konkursas parodo, jog istorijos pažinimas susideda ne vien iš mokyklinio kurso žinių, bet apima daug daugiau įdomių istorijos temų.“ (Toma Limontaitė)

„Man labai patiko dalyvauti šiame konkurse, nors kai kurios užduotys buvo tikrai nelengvos ir reikėjo daug pamąstyti. Kai kurių temų dar nesimokiau mokykloje, todėl teko pasitelkti savarankiškai sukauptas žinias.“ (Audrius Stankus)

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 43 svečiai (-ių) ir narių nėra