Sekmadienis, spalio 20, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Tarptautinis mainų projektas

196Tarptautinis mainų projektas tarp Telšių Žemaitės gimnazijos ir Minsk Mazowiecki gimnazijos ir licėjaus mokinių rugsėjo 21-27 dienomis buvo vykdomas mokytojų Kristinos Griciuvienės ir  Ainos Šiaulytės iniciatyva. Anglų kalbos mokytoja Kristina Griciuvienė šitame projekte dalyvauja jau antrus metus. Nors keletas moksleivių taip pat šiame projekte dalyvavo jau antrus metus, tačiau daugeliui tai buvo pirmas kartas, kai visą savaitę svečiavosi Lenkijoje ir gyveno lenkų šeimose.

                      Šių metų projekto tema buvo „Sportas“. Mokiniai, prieš išvyksdamit į Lenkiją, kūrė filmuką apie vykdomas sportines veiklas  mokykloje, mieste ir šalyje. Žinoma, moksleiviai nepmiršo paminėti ir lietuvių aistros krepšiniui bei zumbos treniruočių kiekvieną ketvirtadienį Masčio ežero pakrantėje. Jau Minsk Mazowiecki mokykloje vyko Lietuvos ir Lenkijos garsiausių sportininkų pristatymai, sporto viktorina ir mini olimpinės žaidynės. Mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti orientacinėse varžybose Minsk Mazowiecke ir įveikti 35km distanciją dviračiu. Žinoma, dviračių žygio metu turėjo poilsio valandėlę prie laužo, kur galėjo išsikepti dešrelių ir dar artimiau susipažinti su bendražygiais.

 001  002
 335  1479165 855389601152572 5573613324307375464 n

                      Svečiuojantis Lenkijoje buvo vykdoma ne tik sportinė veikla. Viso projekto esmė geriau pažinti Lietuvos ir Lenkijos kultūrą, todėl telšiškiai aplankė du labai svarbius miestus Lenkijos visuomenei. Pirmoji kelionė buvo į Lenkijos sostinę Varšuvą, kurioje gimnazistai pabuvojo Frederiko Šopeno muziejuje, nacionaliniame futbolo stadione bei didžiausiame Varšuvos parke – Łazienki. Antrasis aplankytas miestas – Torunė. Moksleiviai mėgavosi pasivaikščiojimu po miesto senamiestį, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulinio kutūros paveldo sąrašą, seansu Mykalojaus Koperniko palnetariume, dalyvavo imbierinių meduolių kepimo pamokėlėje Mykalojaus Koperniko muziejuje, kuris įrengtas jo gimtajame name pagal to meto dizainą. Taip pat moksleiviai turėjo keletą pamokų su britu Marku, kuris parodė daug įvairiausių žaidimų bei leido mokiniams pasimėgauti saldainiais. Penktadienio popietę gimnazistai pabuvojo oficialiame Minsk Mazowiecki apskrities viršininko priėmime, kuriame sužinojo apie vykdomas veiklas mieste.

                      Mokiniai dėkoja mokytojoms už jų kantrybę ir savo tėvams, kurie leido dalyvauti nepamirštamoje mainų  programoje. Šios savaitės metu jie išmoko prisitaikyti prie pakitusios aplinkos, praplėtė savo anglų kalbos žinias bei susirado naujų draugų, kuriems savo šalies kultūrą pristatys balandžio mėnesį Lietuvoje.

Deimantė Antanavičiutė 4c kl.

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 24 svečiai (-ių) ir narių nėra