Šeštadienis, spalio 19, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Svečiai iš Lenkijos mūsų gimnazijoje

100 0665Šiais metais Telšių Žemaitės gimnazijos mokiniai turėjo išskirtinę galimybę sudalyvauti mainų programoje kartu su Lenkijos gimnazija - licėjumi (Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej). Dar praėjusių metų lapkritį mūsų mokyklos delegacija svečiavosi kaimyninės šalies mokykloje, o šįkart svečių sulaukėme mes. Vadovaujami mokytojų Kristinos Griciuvienės ir Daliutės Dambrauskienės lenkai visą savaitę praleido su gimnazistais, kurie ne tik aprodė gimtąjį miestą, bet ir supažindino su Lietuvos kultūra bei istoriniais objektais.

Kovo 30 d., vos išlipus iš autobuso, svečius pasitiko stiprūs apkabinimai ir džiaugsmingos, seniai matytų draugų išsiilgusios šypsenos. Jau kitą dieną mokiniai iš Lenkijos dalyvavo ekskursijoje po Žemaitės gimnaziją, mūsų miestą, bandė jėgas, mokantis tautinių šokių žingsnelių, dalyvavo sporto varžybose,  o laisvą laiką leido su juos priėmusiais gimnazistais. Trečią dieną kartu su mokytoja  A. Šiaulyte svečiai vyko į pažintinę kelionę po Klaipėdos miestą, kuriame aplankė senamiestį, laikrodžių muziejų, taip pat nuvyko į Palangos Gintaro muziejų. Nepabūgę vėsaus oro, lenkai užbaigė savo kelionę pasivaikščiojimu J. Basanavičiaus gatve ir didžiuoju Palangos tiltu. Svečiams teko garbė susitikti ir su Telšių miesto meru V. Kleiva, kuris prižadėjo, jog kitą sykį svečiams pademonstruos savo gebėjimus groti pianinu. Žinoma, svečiai aplankė ir Alkos muziejų, po kurio laiką praleido šokių mokykloje "Spindulys". Penktąją dieną mainų programos dalyviai keliavo į Platelių raketinę bazę bei regioninį muziejų, o vakarop iškylavo prie Platelių ežero bei varžėsi boulinge. Paskutiniąją dieną gimnazistai kartu su svečiais šoko flešmobą, dalyvavo anglų kalbos, istorijos pamokose, o literatūros pamokoje vieni kitiems pristatė žymius savo šalies rašytojus. Projekto metu buvo siekiama vieni kitus supažindinti su savo kultūra, tad vyko tradicinių šokių bei savos šalies virtuvės pristatymai. Vakare vyko baigiamasis renginys, kuriame buvo apibendrinta visa mainų programa: dalyviai, ragaudami vieni kitų pagamintus skanėstus, dalijosi įspūdžiais ir prisiminimais, lietuvių tautinę muziką pristatė folkloro ansamblis „Čiučiuruks“. Kaip teigė viena iš projekto dalyvių, mainų programa suteikė galimybę ne tik patikrinti, bet ir patobulinti savo anglų kalbos žinias, artimiau susipažinti su kitos šalies kultūra, susirasti draugų ir netgi pakeisti požiūrį į Lenkijos gyventojus. Jos teigimu, tai labai šilti, svetingi ir draugiški žmonės.

Ankstų šeštadienio rytą svečiai išvyko gimtųjų namų link, o mūsų gimnazistai liko patenkinti, galėję dalyvauti šiame projekte bei susipažinti su kitos kultūros bendraamžiais.

Kornelija Ruvelytė, IIIc klasė

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 25 svečiai (-ių) ir vienas narys