Penktadienis, spalio 18, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Studijų mugės abiturientams aktualios kasmet

Iki egzaminų likus keliems mėnesiams būsimiems studentams kyla vis daugiau klausimų: kokius dalykus pasirinkti, kokių balų reikia norint įstoti, pagaliau, į kokią specialybę nukreipti savo energiją? Į juos sausio 25 dieną Kauno sporto halėje atsakinėjo visų Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovai, kuriuos po vienu stogu subūrė tryliktoji aukštųjų mokyklų mugė.  Su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, stažuotėmis ir savanoryste taip pat  supažindino vasario 6-8 dienomis Vilniuje vykusi tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda STUDIJOS 2014.

Parodose dalyvavo apie 100 Telšių Žemaitės gimnazijos mokinių.  Moksleiviams  šie renginiai svarbūs  todėl, kad juose jie galėjo susipažinti su atnaujintomis stojimo taisyklėmis. Viena jų – keičiama konkursinio balo skaičiavimo sistema. Kita naujovė – dalykų rinkinys, pagal kurį skaičiuojamas stojimo balas, taps šiek tiek universalesnis. Ta pati kombinacija leis stoti į ganėtinai skirtingas studijų kryptis. Nors tai įpareigoja abiturientus daug atidžiau rinktis laikomus egzaminus, tačiau taip pat atvers galimybes kandidatuoti į įvairesnes specialybes. Toks pokytis ypač naudingas tiems, kurie nėra visiškai tikri dėl to, ką nori studijuoti.

 Mokymo organizacijos - universitetai, kolegijos, profesinės mokyklos, kalbų kursus rengiančios bendrovės, užsienio mokymo įstaigos, karjeros konsultantai – ir  verslo įmonės parodose dalyvauja tam, kad bendrautų su moksleiviais, sudomintų juos išradingai ir gyvai prisistatydami, mokytų jaunimą išsikelti tikslus, siekti jų, savarankiškai mąstyti, atsakingai planuoti savo ateitį ir vienoje vietoje rasti atsakymus į klausimus.

 Abiturientai kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo, kur mokytis. Šių renginių tikslas – įkvėpti, motyvuoti, skatinti jaunimą rinktis patinkančias specialybes ir profesijas, kurios ateityje garantuotų mėgstamą darbą ar paskatintų kurti nuosavą verslą.

Karjeros koordinatorė Rosita Gaižauskienė

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 23 svečiai (-ių) ir narių nėra