Sekmadienis, lapkričio 17, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Svečiai iš įvairių pasaulio šalių domėjosi Žemaitės gimnazija


IMG 7075

Paskutinį spalio penktadienį ( 2013 10 25) Telšių Žemaitės gimnazijoje apsilankė daugiau kaip tuzinas Šiaulių universitete vykusios tarptautinės gamtos mokslų konferencijos dalyvių. Delegaciją sudarė  universiteto dėstytojai ir grupė svečių iš užsienio šalių: Brazilijos, Pietų Afrikos respublikos, Slovėnijos, Ukrainos, Rusijos.
Svečiai apžiūrėjo Telšių senamiestį bei susipažino su gimnazijos darbu – kalbėjosi su mokytojais, apžiūrėjo kabinetus, mokyklos muziejų ir kitus įdomius dalykus. Daugiausia su jais bendravo gimnazijos gamtos mokslų mokytojos Zosė Žalienė, Lina Mušinskienė, Salomėja Gustienė ir Eugenija Bertavičienė.
Įdomu tai, kad vertėjavo ne anglų kalbos mokytojos, bet ketvirtos klasės gimnazistai Domas Norkūnas ir Simonas Kakanauskas. Gimnazistės Indrė Pabijonavičiūtė ir Agnė Lėverytė paruošė prezentaciją, kurios metu anglų kalba pristatė gimnaziją, papasakojo apie gimnazistų tradicijas ir šventes.
Svečiai trumpai prisistatė  savo šalis. Įdomus buvo brazilo Agnaldo, gyvenančio San Paulo mieste, pasakojimas. Sužinojome, kad San Paulas gana lietuviškas miestas – jame gyvena apie  šimtas tūkstančių lietuvių, pasak svečio, tai antra pagal dydį lietuvių bendruomenė pasaulyje – daugiau mūsų tautiečių gyvena tik Čikagoje, JAV. Brazilija įdomi savo mokyklų įvairove, ten netrūksta modernių mokymo įstaigų miestuose, na o džiunglėse mokykla gali būti paprasta lapais dengta pašiūrė, kurioje pusnuogis indėnas - mokytojas kalbasi su vaikais jų genties kalba.

      Svečiai ekskursijos po senamiestį metu gėrėjosi sutvarkyta Turgaus aikšte bei Katedra, įvairiais paminklais, akcentuojančiais žemaitišką identitetą.

                                                    Mokytoja Elė Kakanauskienė

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 10 svečiai (-ių) ir narių nėra